21.02.2025
En møteplass for å treffes ansikt til ansikt
Industriens Markedsplass gir en verdifull arena der TESS-ansatte, leverandører og kunder får anledning til å snakke sammen og utveksle erfaringer. Daglig leder i Kemppi Norge as, Sveinung Egeland, trekker frem verdien av disse møtene:
– Det er mye folk det er spennende å treffe, spesielt de du stort sett prater med på telefonen. Det er veldig fint å kunne samles på en arena, IM er en veldig bra møteplass for å treffes ansikt til ansikt.
– Vi har med folk som representerer alle regioner hos oss slik at vi kan skape gode relasjoner på tvers av lokasjoner. At disse relasjonene fungerer godt er en ekstremt viktig funksjon, forteller han.
Sveisegaten – et samlingspunkt for bransjen
På årets messe stiller Kemppi med en stand i den dedikerte sveisegaten, en arena hvor leverandører fra hele verdikjeden samles. Dette mener Egeland er en stor fordel:
– Det er en god idé, ellers kan man lett drukne i mengden. Å ha en slik produktrelatert sone for sveis fungerer godt, sier Egeland.
Relansering av "to-i-en" sveisemaskin
På Kemppi-standen vil besøkende kunne se et utvalg av sveisemaskiner og utstyr, inkludert noen nyheter. Relanseringen av sveisemaskinen Minarc T 223 ACDC blir et høydepunkt. Maskinen, som først ble presentert på fjorårets messe, er en TIG-maskin for sveising av aluminium med en cleaning-funksjon inkludert.
– Denne har blitt godt mottatt, og vi ser frem til å vise den igjen, avslutter Egeland.